image

PeyamaKurd -Rusya'nın Pskov kentinden uçuşa geçen Rus Hava Kuvvetlerine ait İlyuşin nakliye uçağı, Belarus kenti Gomel'e indi.

Belarus'taki gözlemciler, uçağın büyük olasılıkla S-300 ve S-400 hava savunma sistemleri taşıdığını söyledi. S-300 ve S-400 savunma sistemlerinin, Ukrayna sınırındaki Rus - Belarus ortak ordusuna nakledildiği bildiriliyor.

Rusya'nın 24 Şubat'ta başlayan Ukrayna'ya yönelik saldırılar devam ederken, Batı'tan Ukrayna'ya, Rusya'dan da Belarus ve işgal altındaki Ukrayna topraklarına silah ve mühimmat yardımı yapılıyor.

Nakliyeyi takip eden, Belarus'taki Rus ve Belarus ordularının hareketlerini izleyen Telegram kanalı Bielaruski Hajun, nakliye uçağının yükü ile ilgili bazı iddialarda bulundu.

S-400 ve s-300 partisi geldi

Bielaruski Hajun kanalında yer alan iddaya yönelik, İlyuşin İl-76 nakliye ağır askeri uçağı, Pskov'dan Gomel'e S-400 ve S-300 savunma sistemlerinin yeni partisini getirdi.

5 saat sonra, Gomel havaalanı civarlarında, Krasnaya (Gomel bölgesi) bölgesindeki Minsk'e giden M5 otoyolunda, S-400 ve S-300 savunma sistemleri için füze taşıyan iki araç fark edildi.