image

PeyamaKurd - ABD'de yaşanan kasırga felaketine dikkat çeken ABD Başkanı Joe Biden, fırtına sonrası yaşanan gelişmelere dikkat çekti. Joe Biden, Florida'yı dün vuran ve etkisini hala sürdüren Ian Kasırgası'nın, eyalet tarihindeki en ölümcül fırtına olabileceğini ifade etti.

ABD Başkanı Joe Biden, Washington DC'deki Federal Acil Durum Yönetim Ajansı (FEMA) binasını ziyaret ederek, Ian Kasırgası hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Biden, FEMA yetkililerini çalışmalarından dolayı tebrik ederek şu sözlere yer verdi:

"Kasırga dün karaya vurdu ve Florida'da ilerlemeye devam ediyor. Bu, Florida tarihindeki en ölümcül fırtına olabilir. Sayılar henüz net değil, ama azımsanmayacak sayıda ölüm olduğunu duyuyoruz."

Halka, kasırga ile ilgili yetkililerin uyarılarına uyma ve gerçekten zorunlu olmadıkça dışarı çıkmaması çağrısı yapan Biden, petrol şirketlerine de "kasırgayı akaryakıt fiyatlarını artırmak için bahane olarak kullanmayın" uyarısı yaptı.

Ayrıca Biden, şartlar el verdiğinde Florida'yı ziyaret edeceğini kaydederek, Fiona Kasırgası'ndan etkilenen Porto Riko'yu da unutmadıklarını ve buraya da bir seyahat planladığını aktardı.