image

PeyamaKurd - Başkan olduktan sonra ilk ziyaretini Dışişleri Bakanlığı'na yapan ABD Başkanı Biden, 'diplomasinin geri döndüğü' mesajını vererek, "Rusya'nın agresif eylemleri karşısında ABD'nin boyun eğdiği günler sona erdi" sözlerini kullandı.

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile Amerikan kurumları içerisinde ilk ziyaretini gerçekleştirdiği Dışişleri Bakanlığı'nda personele yönelik kısa bir selamlama konuşmasını gerçekleştiren ABD Başkanı Joe Biden, "Amerika geri döndü, diplomasi geri döndü" mesajında bulundu.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın bakanlık görevini çok zor bir dönemde devraldığını dile getiren Joe Biden, yönetiminde görev alan herkesin özveriyle çalışarak bu süreci atlatacaklarını kaydetti.

Başkan Biden, ABD'nin küresel ölçekte diplomasi adımlarını yoğunlaştırıp sorunların çözümünde diplomasiye ağırlık vereceğini vurgulayarak, Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve ekibine güvendiğini belirtti.

"ABD'nin boyun eğdiği günler sona erdi"

Ayrıca Biden, açıklamalarında Moskova'yı hedef alarak, "Rusya'nın agresif eylemleri karşısında ABD'nin boyun eğdiği günler sona erdi" yorumunda bulunarak, Rus blog yazarı Aleksey Navalnıy'ın da 'derhal ve koşulsuz serbest bırakılması' çağrısında bulundu.