image

PeyamaKurd - Çin’e Kovid-19 salgına yönelik suçlamalarda bulunan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien, "Kesinlikle, yeni tip Koronavirüsün (Kovid-19) Wuhan'daki bir laboratuvardan çıkmış olma potansiyeli var. Virüsün bir canlı hayvan pazarından çıktığını söylüyorlar. Her iki durumda da bu Çinliler için iyi bir şey olmaz" ifadesini kullandı. 

Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien, Beyaz Saray'da gazetecilere açıklamalarda bulunarak basının sorularını yanıtladı. 

Kovid-19 konusunda yapılacak bir soruşturma için Çin’e zaman verilmeyeceğini dile getiren O'Brien, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: 

"Kesinlikle, virüsün Wuhan'daki bir laboratuvardan çıkmış olma potansiyeli var. Virüsün bir canlı hayvan pazarından çıktığını söylüyorlar. Her iki durumda da bu Çinliler için iyi bir şey olmaz.

Çin'deki canlı hayvan pazarlarında hayvanlara işkence ediliyor ve buradaki durum çok pis. Buralara ilişkin videoları izlerseniz, durumun ne kadar hayret verici ve korkunç olduğunu görürsünüz." 

O'Brien, ayrıca virüsün laboratuvarda çıktığı iddialarına ilişkin ellerinde kanıt olup olmadığına ilişkin soruya yanıt vererek, "Bu virüsün Wuhan'dan geldiğini biliyoruz” dedi.