image

PeyamaKurd - Uluslararası Bağdat Havalimanı’na yönelik füze saldırısını kınayan Irak Başbakanı Mustafa Kazimi ve Irak Parlamentosu Başkanı Muhammed Halbusi, söz konusu saldırıyı terör saldırısı olarak nitelendirdi.

Bağdat Havalimanı’na yönelik füze saldırısını Irak Başbakanı Mustafa Kazimi ve Halbusi sert bir dille kınadı.

Irak Başbakanı Mustafa Kazimi yazılı açıklamasında, Bağdat Havalimanı’na yapılan füze saldırısını korkak bir terör saldırısı olarak nitelendirerek, saldırının çetelerin Irak halkının güvenliğine darbe indirmeye kararlı oluşunun bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Kazımi, saldırının iç güvenlik üzerinde şüpheler oluşturmaya ve Irak’ın uluslararası algısını lekelemeye yönelik olduğunu bildirerek, bugünkü saldırının devlet kurumları ve parti binalarına saldırıların bir devamı olduğunu belirtti.

Irak Başbakanı, tüm siyasi taraflardan saldırıyı kınamalarını ve güvenlik güçlerine destek vermeleri çağrısında bulundu.

Halbusi, saldırıyı terör saldırı olarak niteledi!

Yapılan saldırıyı terör saldırısı olarak nitelendiren Irak Parlamentosu Başkanı Muhammed Halbusi ise, terör saldırılarının durdurulması için ciddi çalışma yürütülmesi gerektiğini vurguladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Halbusi, Uluslararası Bağdat Havalimanı’na yönelik saldırının doğrudan devletin egemenliği ve kurumlarına yönelik olduğunu belirtti.