image

PeyamaKurd - DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, ekonomide son gelişmeleri değerlendirerek, “2015 Ağustos'ta bir karar aldım, ‘ben artık konuşmayacağım, artık sessiz bir şekilde eski hayatıma döneceğim’ dedim, ama keşke konuşsaydım” sözlerine yer verdi.

Cüneyt Özdemir'in YouTube kanalına konuk olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

2015 yılından beri konuşmayacağı konusunda bir karar aldığını belirten Babacan, kararından pişmanlık duyduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

"Ben 6 yıldır yokum. Kendi sorumluluk alanlarımda yaptığım çalışmalardan benim işim rahat. Ancak yapmadığım söylemediğim keşkelerim var. Mesela 2017 referandumunda 15 Temmuz 2016'da darbe teşebbüsü oldu, OHAL ilan edildi hemen 6 ay sonra anayasa değişikliğine başlandı.

Referanduma giderken hazırlık gizli tutuldu. Anayasa değişikliği hazırlandı ve birden gündeme geldi. Çok hızlı bir şekilde meclise sunuldu. Bunun Türkiye'yi bir felakete götüreceğini ben görüyordum. Ama bunu kamuoyuna açıkça konuşmadım.

2015 Ağustos'ta bir karar aldım ben artık konuşmayacağım, artık sessiz bir şekilde eski hayatıma döneceğim dedim, ama keşke konuşsaydım.”