image

PeyamaKurd - Londra merkezli medya kuruluşu Al-Quds al-Arabi'ye konuşan Türk kaynaklar 2023'te yapılması beklenen seçimlerle dair yeni bilgiler verdi. Gazete, "AKP, seçim tarihini öne alabilir" başlığını kullandı.

Arap medyası Türkiye’de önümüzdeki yıl yapılması planlanan seçimlerle ilgili dikkat çekici bir iddiayı ortaya attı.

Gazeteye konuşan Türk kaynaklar, AKP ile MHP’nin seçim tarihini öne almak için hazırlık içerisinde olduğunu iddia ettiler.

“AKP, seçimleri erkene çekme olasılığına hazırlanıyor”

AKP’ye yakın olduğu ifade edilen kaynak bütün hazırlıkların yapılmaya başlandığını ve erken seçim olasılığının da masada olduğunu belirtti.

Cumhur İttifakının koordineli biçimde iletişimde olduğuna vurgu yapılırken, net bir tarih üzerinden gidilmediği de yazıda yer aldı.

Gazete, “Türkiye’den bir kaynak Al-Quds al-Arabi’ye konuştu: İktidar partisi seçimleri erkene çekme olasılığına hazırlanıyor” başlığıyla haberi okurlarına duyurdu.

Diğer yanan haberde, “AKP çevreleri arasında seçimin gelecek Nisan ayında yapılacağına dair konuşmalar yapılıyor. Seçimin mart ayının başında Ramazan’dan önce yapılmasına dair konuşmalar var fakat bu seçeneğe Erdoğan’ın partisi sıcak bakmıyor” ifadeleri yer aldı.

Haberde ayrıca AKP’nin gündeminde nisan ayının erken seçim için öne çıktığı kaydedilirken, mayıs ayının başının da AKP’nin gündemine aldığı seçenekler arasında olduğu iddia edildi.