image

PeyamaKurd - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Akşener, Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati için, “Affını isteme vakti gelip çatmıştır. Bu vesileyle siyasi tarihimize, bu ucube sistemin öğüttüğü, nice bakandan biri olarak, ışıltılı gözleri ve sebep olduğu utanç tablosuyla geçecek bu arkadaşımıza, yeni hayatında, şimdiden başarılar diliyorum" sözlerini dile getirdi. 

Akşener artış gösteren enflasyon rakamlarına değinerek, "Enflasyon TÜİK'e göre bile yüzde 61,1 olarak açıklandı. Bu rakam son 20 yılın en yüksek enflasyon oranı. Afrika ülkelerinden daha yüksek enflasyon oranıyla karşı karşıyayız. İşin kötüsü gün geçtikçe her şey daha kötüye gidiyor. Market fiyatları, pazar fiyatları durdurulamıyor. Tezgahlar yanmaya devam ediyor. Üretimimiz yok olmaya devam ediyor. Nebati Bakan'ın neşesi asla bozulmuyor” ifadelerini kullandı.

“Nurettin Nebati istifa etmeli”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener açıklamalarında şu değerlendirmelerde bulundu:

"Buradan açıkça ifade etmek isterim ki; Bay kriz ve arkadaşlarının uydurduğu, Türkiye Ekonomi Modeli, an itibariyle çökmüş, çöp olmuştur. Bay Kriz’in, 'Faiz sebep, enflasyon sonuçtur' fantezisi doğrultusunda anlatılan, 'rekabetçi kur, uçan ihracat, döviz bolluğu ve düşen enflasyon' masalı, Türkiye’nin gerçekleri karşısında yenilmiştir. Daha önce nicesinin, başına geldiği gibi, arkadaşların, bu son sözde ekonomi modeli de, gelen son veriler itibariyle, iflas etmiş, ortada, enflasyonla mücadeleyi amaçlayan bir program, artık kalmamıştır. 

Ve aynı, iflas eden, önceki ekonomi programlarında olduğu gibi, bu defa da, Nebati bakanın ‘affını isteme’ vakti gelip çatmıştır. Bu vesileyle; siyasi tarihimize, bu ucube sistemin öğüttüğü, nice bakandan biri olarak, ışıltılı gözleri ve sebep olduğu utanç tablosuyla geçecek bu arkadaşımıza, yeni hayatında, şimdiden başarılar diliyorum."

Bu açıklama sonrası Akşener, Nurettin Nebati’nin istifa etmesi gerektiğini vurguladı.