image

PeyamaKurd- AKP İstanbul milletvekili Mehmet Metiner, 24 Haziran'da gerçekleşecek seçimler için Kürt seçmene çağrıda bulunarak “HDP kazanırsa sen kaybetmiş olursun” dedi. 

HDP kazanırsa kaybedersin

Mehmet Metiner, Twitter hesabından Kürt seçmene seslendi. Metiner,  “HDP kazanırsa sen kaybetmiş olursun. Senin partin AK Parti’dir. Cumhurbaşkanımız ve AK Parti iktidarda olduğu sürece hiçbir Kürt kardeşimize bir yanlışın yapılmasına asla izin vermeyiz” dedi. 

“HDP kazanırsa sen kaybetmiş olursun” diye belirten Metiner, “Bilesin ki bu HDP senin partin değildir. HDP kazanırsa sen kaybetmiş olursun. 

Senin partin AK Parti’dir. Erdoğan liderliğindeki Türkiye’de asıl sen kazanırsın. Daha fazla özgür ve müreffeh olursun. Erdoğan liderliğindeki Türkiye'de kardeşlik kazanacaktır. İnanıyorum ki Kürt kardeşlerim kendisine kazandıracak Erdoğan liderliğinin kıymetini bilecektir” ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, Kürtler için bir şans”

Erdoğan’ın Kürtler için şans olduğunu iddia eden Metiner, “Kürt kardeşlerimiz bilsinler ki Erdoğan liderliğindeki Türkiye’de hiç kimse onlara yan gözle bakamayacaktır. Devleti Çanakkale ruhuyla yeniden birlikte inşa edeceğiz. Erdoğan liderliği Kürtler için büyük bir şans, PKK/HDP’nin varlığı ise daha çok kan ve gözyaşı demektir” dedi.