image

PeyamaKurd - "Kamuoyunun Kemal Kılıçdaroğlu'nun idam edilmesini istediğini" öne süren Akit TV Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen hakkında soruşturma başlatıldı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 gündür tekrar "idam" açıklamaları yaparken Türkiye’deki iktidara yakınlığıyla bilinen Akit TV, kamuoyunun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun idamını istediğini iddia etti. Akit TV'nin skandal "haber"i sonrası soruşturma başlatıldı.

Akit TV Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen, Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıl dönümü nedeni ile müzeye dönüştürülen Ulucanlar Cezaevi’nden gerçekleştirdiği yayında, cezaevinin bahçesinde bulunan darağacının önünde konuşarak "Türk kamuoyunun idam edilmesini istediği kişiler var" sözlerini kullandı.

Halkın, Abdullah Öcalan ve Fethullah Gülen'in idamını istediğini ifade eden Özmen, daha sonra “Türk kamuoyu, PKK’ya, FETÖ’ye yandaşlık yapan, kol kanat geren, bağrında besleyen örneğin Kemal Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin de işte bu darağacında asılmasını, idam edilmesini bekliyor diye düşünüyorum, bu bizim fikrimiz tabii ki, takdir yine kamuoyunun... Ama maalesef 2004 tarihinde idam kaldırıldı" sözlerini kullandı.