image

PeyamaKurd - Türkiye Milli Savunma Bakanı (MSB) Hulusi Akar, Gare operasyonu çerçevesinde bir mağarada 13 Türkiyeli vatandaşın cesedine ulaşıldığını açıkladı.

PKK’ye yönelik düzenlen “Pençe Kartal-2” operasyonunun sevk ve idare edildiği sınır hattındaki harekat merkezinde açıklamada bulunan Akar, “Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde faaliyetlerimiz devam ederken, yoğun çatışmaları müteakip kontrol altına alınan mağarada yapılan aramalarda alıkonulan 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşılmıştır“ ifadesini kullandı.

Operasyona ilişkin basına açıklama yapan Akar, "Kara operasyonunun başlangıcında 3 kahraman personelimiz şehit olmuş, 3 personelimiz de yaralanmıştır. Harekat boyunca 3’ü sözde üst düzey yönetici olmak üzere 48 terörist ölü, 2 terörist ise sağ olarak ele geçirilmiştir" dedi.

Akar açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde faaliyetlerimiz devam ederken, yoğun çatışmaları müteakip kontrol altına alınan mağarada yapılan aramalarda alıkonulan 13 vatandaşımızın naaşlarına ulaşılmıştır. Yapılan ilk incelemede masum ve silahsız vatandaşlarımızdan birinin omuzundan, diğer 12 vatandaşımızın başlarından vurularak şehit edildikleri tespit edilmiştir. Böylece PKK’nın kalleş ve cani yüzü bir kez daha görülmüştür.”