image

PeyamaKurd - 2-4 Haziran tarihleri arasında Türkiye'yi ziyaret etmesi beklenen ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfield'ın Suriye sınırına da uğrayacağı belirtildi.

ABD'li diplomatlardan edinilen bilgiye göre, ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfield, ziyareti sırasında üst düzey Türk yetkililerle bir araya gelecek.

Greenfield açıklamasında, ABD-Türkiye ilişkilerinin güçlendirilmesi, küresel sorunlar ve Suriye'de iş birliğinin geliştirilmesi gibi konuların ele alınacağı ziyaret sırasında, Suriye sınırında da bir dizi ziyaret gerçekleştirecek.

Ziyarette, Suriyeli mültecilerle bir araya gelecek olan Greenfield, Suriyeli mültecilere daha fazla uluslararası insani yardım yapılması ve sınır ötesi yardımların devam edebilmesi için daha fazla sınır kapısı açılması gerektiğine vurgu yaptı.

Öte yandan ABD'li Greenfield, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman'ın geçen haftaki ziyaretinin ardından, "Türkiye'ye gelecek ikinci üst düzey ABD'li yetkili" olacak.