image

PeyamaKurd - Rusya ve Ukrayna arasında savaş ve gerilim sürerken ABD medyasına göre, Putin'in Ukrayna’da Biden ve Zelenskiy'i çıkmaza soktuğu vurgulandı.

Batının askeri yardımları devam ederken, ABD merkezli 19Fortyfive sitesi, Ukrayna’daki gidişatın, ABD Başkanı Joe Biden ve Ukrayna lideri Vladimir Zelenskiy’i, her bir adımın onları felakete götürecek ‘zugzwang’ (satrançta hamle oynama zorunluluğu yüzünden kaybetme) karşısında bıraktığını ileri sürdü.

Zelenskiy umutsuz bir duruma sürüklendi!

Dünyadaki askeri durumları Askeri analiz sitesi 19FortyFive’da yayımlanan Daniel Davis imzalı yazıda, Washington’un Ukrayna ordusunu tepeden tırnağa silahlandırmaya ve çatışmayı tırmandırmaya karar verirse bunun kaçınılmaz olarak nükleer savaşa yol açacağı, bunu yapmaması durumunda da Zelenskiy’i umutsuz bir duruma sürükleyeceği iddia edildi.

"Belirsizlik devam ederse savaş çıkmaza girebilir"

ABD'li yazar, savaşın çıkmaza sürüklendiğine vurgu yaparak şu sözleri kullandı:

“Bunun sonucu, belirsiz bir süre devam edecek bir çıkmaz durum olabilir. Bu durum, kelimenin tam anlamıyla Ukrayna ve halkını yok edecek ve topraklarını Ay manzarasına benzer hale getirecek."

ABD için tek doğru çözümün, yeni dünya savaşı için hiçbir sebebe yol vermeyerek çatışmaya son vermek ve karşılıklı olarak kabul edilebilir şartlarda bir anlaşma sağlamak olduğu kaydedildi.