image

PeyamaKurd- Suudi Arabistan Kralı Salman’a talimatlarda bulunan ABD Başkanı Donald Trump, petrol üretiminin artırılmasını talep etti.

Suudilerle bir görüşme gerçekleştiren Trump, petrol üretimini artırmasını istediği Suudi Arabistan Kralı Salman'dan olumlu yanıt aldığı mesajını paylaştı.
Donald Trump, İran ve Venezuella'dan petrol alımını engelleme peşine düşerek, bu durumda oluşacak açığı dengelemek için petrol üretimini artırmasını istediği Kral Salman'dan olumlu yanıt aldığını ifade etti.

Sosyal medya hesabından mesaj gönderen Trump, “Biraz önce Suudi Arabistan Kralı Salman ile konuştum. Ona, İran ve Venezuella'daki karışıklık & işlevsizlik yüzünden Suudi Arabistan'dan farkı kapatmak için petrol üretimini belki 2.000.000 varile kadar yükseltmesini istediğimi açıkladım… Fiyatlar çok yüksek! Kral kabul etti" şeklinde paylaşım yaptı.

Söz konusu Trump’ın bu açıklaması, ABD'nin müttefiklerini İran’dan petrol almamaya ikna etmeye çalışması ve petrol fiyatlarının aşamalı olarak yükselmekte olduğu döneme geldiğinin işareti.