image

PeyamaKurd - Türkiye’nin Rojava’ya yönelik hareketi devam ediyor. Türk operasyonu, birçok sivilin hayatını kaybetmesine, çocukların ölmesi ve sakat kalmasına yol açmış durumda. Diğer yandan 300 bine yakın insanın Türklerin hava saldırılarından dolayı yerlerini terk ettiği de aktarılıyor.

Türkiye’nin, Rojava’daki uluslararası hukuk ve kuralları çiğneyen aynı zamanda birçok dünya ülkesinin de sert bir şekilde tepki gösterdiği operasyonun durması için imza kampanyası başlatıldı.

250 bin imzanın toplanmasının hedeflendiği kampanya, ‘Suriye’deki hayatı kurtarın, Türkiye il tüm silah ticaretini askıya alın’ sloganını taşıyor. Kampanya için ‘Rojava için bir dönüm noktası olabilir’ tanımı yapılıyor.

ABD, Türkiye’ye yaptırımı onayladı ve bazı Avrupa ülkeleri de yeni silah satışlarını askıya aldığını açıkladı. Ama bunlar şuana kadar, Türk saldırılarını durdurmak için yeterli değil. Biz imza kampanyası ile Rojava’da operasyonların durması ve daha fazla savaş suçu işlenmeden tüm kesimleri acil harekete geçmeye davet ediyoruz.

ABD kongresi kısa bir süre sonra yapılacak. Biz imza kampanyamız ile ABD ve Avrupa Birliği’ne, Türkiye'ye tüm silah satışının durdurulması ve acil barış sürecine destek olması için en büyük çağrımızı yapalım.  

İmza linkine buradan ulaşabilirsiniz: