image

PeyamaKurd - Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’ın yaşamını yitirmesi haberinin ardından Başbakan Mesrur Barzani tarafından başsağlığı mesajı yayımlandı.

Mesaj yayımlayan Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, Kuveyt Devleti emirlik ailesine ve Kuveyt halkına, 91 yaşındaki Es-Sabah’ın vefatı dolayısıyla taziyelerini sundu.

Başbakan mesajında, Kuveyt Emiri’nin vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirterek, “Kuveyt Devleti’nin özellikle de Şeyh Sabah’ın Kürdistan Bölgesi ile dostluğa dayalı güçlü ilişkisi vardı” ifadesini kullandı.

Ayrıca mesajın devamında Es-Sabah’ın tüm yaşamını ülkesine hizmet ve bölgede barışın sağlanması için harcadığını vurgulayan Başbakan, “Yüce Allah ruhunu cennetle şad etsin. Kuveyt halkına da esenlik ve sükunet versin” sözlerine yer verdi.

Neçirvan Barzani'den Emir'in ailesine başsağlığı

Öte yandan Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ise Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’ın yaşamını yitirmesi dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

Neçirvan Barzani, Kuveyt’in yeni emiri olan Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’a hitaben yayımladığı taziye mesajında, Kuveyt Emiri’nin vefat haberini büyük bir üzüntü ile öğrendiğini kaydetti.

Yayımladığı mesajında Neçirvan Barzani, “Şahsım ve Kürdistan Bölgesi halkı adına dostça taziye ve başsağlığı dileklerimi zatı alinize, ailenize ve tüm Kuveyt halkına iletiyorum” açıklamasına yer vedi.