image

PeyamaKurd - Ekito Bayramı vesilesiyle mesaj yayımlayan Kürdistan Başkanı Neçirvan Barzani, Kürdistan ve Irak’ta bulunan Asuriler, Keldaniler ve Süryanilerin bayramını kutladı. 

Neçirvan Barzani yayımladığı mesajında, “Kürdistan ve Irak’ta yaşayan Keldani, Asuri ve Süryani kardeşlerimi en içten dileklerimle kutluyorum. Bu bayramın Coronavirüsten dolayı istenmeyen bir zorlu bir durumla karşı karşıya kalan Kürdistan ve dünya halkları için hayır ve güzellikler getirmesini ve umut ve huzura vesile olmasını diliyorum” ifadesini kullandı. 

Asuriler, Keldaniler ve Süryanilerin bayramını kutlayan Neçirvan Barzani mesajının devamında şunları dile getirdi:  

“Bu vesileyle krizi başarılı bir şekilde atlatmak için alınan önlemlere uyarak gerekli ve doğru adımları atan bütün resmi kurumlar ve Kürdistan’daki bileşenler arasındaki dayanışma ve koordinasyonun önemine vurgulamak istiyorum. 

Kürdistan her zaman ortak yaşam, hoşgörü ve insanlığın beşiğidir ve Hristiyanlar da bu kültürün korunması ve sahip çıkılması gereken asli ve önemli bir unsurudur. 

Hristiyan kardeşlerimizin Ekito Bayramını kutluyorum ve önümüzdeki bayramları daha iyi günlerde barış ve huzur içinde kutlamayı diliyorum. 

Yüce Allah Kürdistan, Kürdistanlılar ve bütün dünya halklarını korusun.”