image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi İçişleri Bakanlığı, Uluslararası Erbil Havalimanı’na yönelik saldırıyla ilgili yazılı açıklama yayımladı.

Saldırıya yönelik yapılan açıklamada, “Bu terörist ve korkakça eylemi en şiddetli şekilde kınıyoruz. Aynı zamanda her türlü saldırıya karşı tam hazırlığımız var. Irak hükümetine gerekli adımları atması çağrısında bulunuyoruz” sözleri kullanıldı.

Bugün akşam saat 20:30’da Uluslararası Erbil Havalimanı’na saldırı düzenlendiğinin bildirildiği açıklamada, saldırıda herhangi bir zararın meydana gelmediği ifade edildi.

Saldırının yapıldığı bölgede füzelerin Şeyh Emir ve Terçele köyleri arasında bulunan Beryele’de bir pikaptan atıldığının kaydedildiği açıklamada, söz konusu bölgenin Haşdi Şabi’nin 30. tugayına bağlı olduğu kaydedildi.

İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, özel ekiplerin daha geniş bilgiye ulaşmak için soruşturmasını derinleştirdiği vurgulandı.

Ayrıca konuyla ilgili Kürdistan Bölgesi Terörle Mücadele Birimi tarafında yapılan açıklamada, füzelerin Haşdi Şabi milisleri tarafından Musul yakınlarından Erbil Havalimanı'na fırlatıldığına dikkat çekildi.