image

PeyamaKurd - Anlık mesajlaşma platformu Whatsapp'a yeni bir özellik daha ekleniyor. Tek hesap aynı anda dört cihazda kullanılabilecek.

WABetaInfo portalının aktardığına göre, henüz geliştirilme aşamasında bulunan özellik, kullanılabilir hale geldiğinde kullanıcılar, Linked Devices (bağlantılı cihazlar) bölümünden yararlanabilecek. Bu bölüme yeni cihazlar bağlanabilecek ve tek hesap altında görülebilecek.

Daha önce, geliştiriciler WhatApp'ta mesajların tarihe göre hızlı bir şekilde aranmasını sağlayacak bir özelliği test etmeye başlamıştı. WABetaInfo’ya göre bu özellik şu anda alfa test aşamasından geçiyor.

"Twitter'da ücretli model" 

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'ın bir süredir ücretli uygulamaya geçeceği yazılıp çiziliyor.

Salgın sırasında da ciddi gelir kaybı yaşadığı belirtilen Twitter'ın yeni ek gelir elde etme yöntemi üzerinde çalıştığı kaydediliyor.

osyal platform, bunun ışığında gelirlerini reklamın dışına taşımak ve bir tür ücretli üyelik sistemi oluşturmak istiyor. Firma, bu tür modellerle ilgili henüz ilk denemelerini yapıyor ve bu sene yeni bir gelir kaynağı oluşturmayı planlamıyor. 

Şirketin CEO'su Jack Dorsey, perşembe günü yaptığı bir konuşmada farklı yöntemlerle ilgili "bu sene bazı testler görebileceğimizi" söyledi.