image

PeyamaKurd - Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Basın Merkezi, Rojava’da terör örgütü IŞİD hücrelerine karşı yaptığı eylemin bilançosunu açıkladı. 

IŞİD’e yönelik yapılan operasyonlara ilişkin DSG’nin Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, kaçakçılık faaliyetine karıştığı tespit edilen pek çok kişi ile beraber çok sayıda çete üyesinin gözaltına alındığı belirtildi. 

Deyr ez Zor’da IŞİD’in faaliyetlerine operasyon 

DSG Basın Merkezi’nin IŞİD hücrelerine yönelik yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 

“Anti-terör birimlerimiz, bölgede sivillere yönelik terör saldırılarını sürdüren uyuyan hücrelerin silah ve mühimmat temini için Deyr ez Zor bölgesinde faaliyet gösteren bir kaçakçılık ağına uzun süreli teknik ve fiziki takibin ardından kapsamlı bir operasyon gerçekleştirmiştir.  

Güçlerimiz, IŞİD hücrelerinin terör saldırılarında kullandığı mühimmatı temin ettikleri lojistik hatlarını ve faaliyete karışan şebekeyi hedef almış, gerçekleştirilen başarılı operasyonla bu şebeke çökertilmiştir. Kaçakçılık faaliyetine karıştığı tespit edilen pek çok kişi ile beraber çok sayıda çete üyesi gözaltına alınmıştır. 

Birliklerimiz ayrıca patlayıcı yapımında kullanılan yüklü miktarda malzeme, silah, roketler, iletişim araçları ve örgütsel belgelere el koymuştur. Gerçekleştirilen başarılı operasyonla çete örgütünün hazırlamakta olduğu pek çok saldırının önüne geçilmiştir.”