image

PeyamaKurd - Çin’den tüm dünyaya yayılan ve hayatı neredeyse durma noktasına getiren koronavirüsü, hayatı ve insanları hem sağlık hem de ekonomik alanda olumsuz anlamda etkilemeyi sürdürüyor.

Virüsün yayılması ve yolcu kapasitesinin neredeyse ‘yok denecek seviyeye’ düşmesinden dolayı Diyarbakır’ın köklü otobüs firmalarından Can Diyarbakır ile Öz Diyarbakır Seyahat, Türkiye’nin 7 bölgesine her gün yaptığı 30 seferin tamamını durdurduğunu açıkladı. 

Firmalar yaptığı açıklamada, koronavirüse yönelik önlemler nedeniyle yolcu sayısının düştüğünü ve birçok seferi daha önce iptal ettiklerini dile getirdi. 
 

“Yolcularımızın, personellerimizin ve toplumun sağlığını gözetmek amacıyla seferlerimizi geçici bir süre ile durdurma kararı aldık” denilen açıklama şöyle devam etti etti: 

“Yeni tip korona virüsü (COVID-19) salgını tedbiri kapsamında; gerek yolcularımızın gerekse personellerimizin sağlık ve güvenliğini gözetmek amacı ile 28.03.2020 tarihinden itibaren seferlerimizi belirsiz bir süre zarfında faaliyette bulunulmayacağını bilgilerinize arz ederiz.”