image

PeyamaKurd- Suriye Demokratik Güçleri (SDG) Genel Komutanı Mazlum Abdi, Amerikan Kongre üyesi Ralph Abraham ile bir araya geldi.

Görüşmeye dair sosyal medya hesabından bir video eşliğinde açıklamada bulunan SDG komutanı, “Kongre üyesi Ralph Abraham ile Rakka, Minbic ve Til Temir'i ziyareti ardından  önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda; Rakka'da güvenlik, koalisyonun geri çekilmesinin orada istikrar üzerindeki etkisi, IŞİD üyelerinin kaldığı kamplar, IŞİD ile mücadele ve Türkiye'nin saldırılarına ilişkin konuları tartıştık” dedi.  

>

ABD Kongresi Üyesi Ralph Abraham ve beraberindeki heyet dün de Rakka’daki Rojava Özerk Yönetim merkezini ziyaret etmişti.

Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Abraham, “Rojava Özerk Yönetimi’ne destek için buradayım. Kuzey ve Doğu Suriye’deki gelişim mutluluk verici. Rakka dikkat çekici şekilde gelişiyor. Buradaki gelişim her sabah doğan bir güneş gibi” demişti.

ABD Kongresi Üyesi Ralph Abraham, Özerk Yönetim’le görüşmelerini ve bölgedeki gelişmeleri ABD Kongresi’ne, Mike Pence ve Başkan Trump’a ileteceğini söyledi.