image

PeyamaKurd- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beyaz Saray’da ABD Başkanı Trump tarafından misafir edilmesine sert tepki gösteren Demokrat Partili Joe Biden, Türkiye’nin Kürtlere karşı etnik temizlik yapmakla suçladı.

1973 yılından bu yana Demokrat Partiden Deleware eyaletinin senatörlüğü görevini yürüten ve Barack Obama hükümetlerinde Başkan Yardımcılığı yapan güçlü ABD Başkan aday adaylarından Joe Biden, ABD lideri Donald Trump’ın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Beyaz Saray'da ağırlamasını eleştirdi.

Joe Biden, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda Trump'ın Erdoğan'a "Kürtleri etnik olarak temizlemesi için" yeşil ışık yaktığını ileri sürerek, “Şimdi onu açık kollar ve canım cicim anlaşmalarla karşılıyor” dedi.

Biden, şu ifadeleri kullandı:

“İlk olarak Trump, Erdoğan’a bize IŞİD’i yenmekte yardımcı olan Kürtleri etnik olarak temizlemesi için yeşil ışık yaktı. Şimdi onu açık kollar ve canım cicim anlaşmalarla karşılıyor. Bir kez daha Trump'ın politikalarının ABD’nin değil, kendi çıkarlarına hizmet ettiği sonucuna ulaşmaktan kaçınmak zor.”